Fusion 360, ürün geliştirmeye yönelik bulut tabanlı bir 3B CAD/CAM aracıdır. Autodesk, Fusion 360’ı tasarlarken kendi ürün geliştirme felsefesine bağlı kaldı: Fusion 360, tasarım topluluğu ile işbirliği içinde oluşturuldu. Bir buçuk yılı aşkın bir süredir pazarda olan Fusion 360, tasarım topluluğundan kullanıcılarımızın pek çoğu tarafından talep edilen yeni özellik ve işlevlerin eklenmesini sağlayan 6 – 8 haftalık hızlı bir ürün geliştirme döngüsüne sahiptir.

autodesk360

Tasarımın geleceğini birlikte çalışarak şekillendireceğimiz Autodesk Fusion 360 dünyasını keşfe hoşgeldiniz.

Desita Yazılım olarak Türkiye Satış Temsilciliğini yaptığımız dünyanın ilk kapsamlı bulut tabanlı 3D CAD/CAM ürünü Autodesk Fusion 360, endüstriyel ve mekanik tasarım ile işbirliği ve işlemeyi tek bir pakette bir araya getiriyor.

Autodesk Fusion 360, bulut üzerindeki diğer kişilerle işbirliği kurulabilmesini sağlamasıyla öne çıkıyor. Autodesk Fusion 360; entegre bir tasarım, mühendislik ve imalat platformu sunarak ekibiniz nerede olursa olsun birlikte çalışmalarına olanak sunuyor. Fusion 360’ın arkasındaki bulut teknolojisi herhangi bir mobil cihaz veya web tarayıcısından herhangi bir zamanda, herhangi bir yerden erişim olanağı sunuyor.

desita2

Fusion 360, konsept tasarım aşamasından nihai ürüne kadar olan süreçte entegre bir platform oluşturduğundan, fikir aşamasındaki tasarımların hızlı ve kolay bir şekilde incelenmesine ve deneyimlenmesine olanak sağlıyor.

desita3

Fusion 360, kullanıcının işletmedeki rolü ve uzmanlık düzeyine uyum sağlayan sezgisel bir arayüz sayesinde tamamen farklı bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Fusion 360, acemi kullanıcılar için öğrenme sürecini hızlandıran bir dahili kılavuz ve tasarım uzmanları için kılavuzu kapatma ve derin işlevselliğe erişme olanağına sahip. Bu sayede kullanıcıların uzmanlık düzeyleri ne olursa olsun dakikalar içerisinde tasarım yapmaya başlıyorlar.

desita4

Türünün ilk örneği olan Fusion 360, entegre bir tasarım, mühendislik ve imalat deneyimi sunarak, farklı platform ve cihazlar kullanan ekiplerin ve paydaşların birlikte çalışmasını sağlıyor. Bu yeni çalışma şeklinde artık geleneksel veri yönetimine ihtiyaç duyulmuyor. Şekillendirme (Free Form-Sculpt) araçlarını ve 3D modelleme araçlarını kullanarak tasarım fikirlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

desita5

Fusion 360 ile montaj modelleme yapabilir, sistemi oluşturan alt bileşenlerin birbiri ilen olan uyumunu kontrol edebilir, sisteme hareket vererek animasyonlar oluşturabilir ve model üzerine gerçekçi kaplamalar atayarak render alabilir ve bu sayede tasarımınızı ön palana çıkarabilirsiniz.

fusion3601

fusion3602

fusion3604

Fusion 360 ile yapacaklarınız bununla da sınırlı değildir; üretim araçları ile modelininizin prototipini oluşturmak için 3D printer’a data gönderimi yapabilir ve entegre CAM çözümünü kullanarak CNC makinaları için kod oluşturabilirsiniz.

fusion3606

Fusion 360’ın süre bazlı abonelik yöntemiyle kullanılabiliyor olması her boyuttan işletme için uygun ve cazip fiyatlı olmasını sağlıyor. Aylık abonelik sayesinde, kalıcı yazılım lisanslarını satın almak için yapılan peşin ödeme ve yıllık yazılım güncelleme ve sürüm yükseltme masraflarını ortadan kalkıyor.

Fusion 360, Product Design Suite (Premium/Ultimate) Abonelik müşterilerine ücretsiz olarak sunulmaktadır. Fusion 360, hem işletmenizin işine yarayacak hem de sizlere teknik olarak kolaylık sağlayacak fırsatlara sahip olmanıza olanak tanıyor.

fusion3607

fusion3608

fusion3609

 

 

 

 

 

Hangi Autodesk Fusion 360 sürümü sizin için daha uygun?

tablo

Detaylı bilgi için http://www.desita.com.tr/urunler/autodesk/fusion-360