Desita Yazılım’ın Türkiye Yetkili bayisi olduğu Autodesk ürünlerinden, Autodesk VRED Professional yazılımı ile, hem Nurbs hem de poligon modellerde son derece gerçekçi sonuçlar vermekte. Birliktelik sonrası desteklenen dosya formatları da çeşitlendirilerek diğer yazılımlar ile işbirliği artırıldı. HDR ortam resimleri hazırlamak için Autodesk Showcase Professional’ a benzer bir şekilde HDR light Studio’ ya bağlanıp ortam görüntülerinizi oluşturabilir ayrıca Autodesk Showcase Professional içerisinde bulunan HDR görüntüleri VRED içerisine aktarabilirsiniz.

 Yüzey analiz özellikleri : Autodesk VRED gelişmiş yüzey analiz araçlarına sahiptir. Nurbs Render özelliği ile mesh renderdan farklı olarak yüzeydeki geçişler daha detaylı bir şekilde ortaya çıkmakta ve analiz araçları ile üretim sonrası oluşabilecek kusurlar rahatlıkla tespit edilebilmektedir. VRED içerisinde, Zebra analizi, İzohips çizgi analizi, Gap Analizi gibi Yüzey eğrilik analizi gibi analiz çeşitleri mevcut bulunmaktadır.

autodesk1Animasyon Hazırlama : VRED ile curve editör sayesinde ivmeli animasyonlar hazırlayabilir, Kamera animasyonları hazırlayabilir, bu animasyonları video dosyası olarak kayıt edebilirsiniz. Ayrıca fbx dosya formatı ile dışarıda hazırlanmış bulunan animasyonları da içeri alabilirsiniz.
Autodesk VRED Professional ile Ray tracing özelliği kullanarak gerçekçi görüntüleri hızlıca elde edebilmekteyiz. Bunun yanı sıra Autodesk Showcase Professionel Yazılımından alışık olduğumuz model, konum ve renk alternatifleri oluşturma, kamera ve model animasyonları oluşturma, Stereo görüntü alma (3D Gözlük ve desteklenen ekranlar ile) gibi özellikleri kullanabilmekteyiz.

Autodesk VRED üç temel versiyon olarak gelmektedir,  Autodesk VRED,  Autodesk VRED Design, Autodesk VRED Professional.  Bunlara ek olarak Autodesk VRED SERVER  ile Web tabanlı çözümler  de kullanılmaktadır.  Autodesk VRED Professional yazılımı,  PC ve Mac platformlarında çalışabilmektedir.

Malzeme Kütüphanesi :   Gerçek dünya parametrelerine göre hazırlanmış malzeme kütüphanesi sunmaktadır. Kullanıcılar kendi istedikleri özelliklerde malzeme oluşturma imkanına da sahiptir.

autodesk2

Konfiguratör:  Autodesk  VRED yazılımı Model, konum, renk alternatiflerini deneyimleyebileceğiniz konfiguratör alt yapısı sunmaktadır. Touch sensor yardımı ile bu alternatifleri model üzerinde tanımlanacak tıklanabilir bölgeler ile etkileyici sunumlar yapabilirsiniz.

autodesk3Sanal Gerçeklik: Autodesk VRED Professional yazılımı 3 boyutlu aygıtları da desteklemektedir.   Sanal Gerçeklik gözlükleri ile model içerisinde gerçekçi bir deneyim yaşamak mümkün olmaktadır

Autodesk Cloud sistemi ile tasarımlarınızı bulut içerisinde saklayabilir. İstediğiniz kişiler ile paylaşabilirsiniz.

Desita Yazılım, Türkiye Yetkili bayisi olduğu Autodesk ürünlerini Desktop Subscription lisanslama yöntemi ile sizlere sunuyor. Ürünlerinizi ilk yatırım maliyeti olmadan, kullandığın kadar öde kiralama mantığı ile 3 Aylık, Yıllık veya 2 ve 3 Yıllık olarak her zaman en güncel sürümde kullanabilirsiniz.